تاریخ انتشار : شنبه 18 شهریور 1402 - 1:37
160 بازدید
کد خبر : 208826

قوانین بیلیارد انگلیسی(اسنوکر) چیست؟

قوانین بیلیارد انگلیسی(اسنوکر) چیست؟

  قبل از خرید میز اسنوکر یا میز بیلیارد بهتر است که کمی در مورد بازی انها اطلاعات کسب کنید و سپس نسبت به خرید اقدام نمایید ما در انتهای این مقاله بهترین برند میز بیلیارد ایرانی را معرفی خواهیم کرد. بیلیارد می تواند به چندین نوع بازی مختلف بر روی میز بیلیارد یا بیلیارد

 

قبل از خرید میز اسنوکر یا میز بیلیارد بهتر است که کمی در مورد بازی انها اطلاعات کسب کنید و سپس نسبت به خرید اقدام نمایید ما در انتهای این مقاله بهترین برند میز بیلیارد ایرانی را معرفی خواهیم کرد.

بیلیارد می تواند به چندین نوع بازی مختلف بر روی میز بیلیارد یا بیلیارد اشاره داشته باشد. برای انجام این بازی ها از تعداد مشخصی توپ، توپ نشانه و چوب نشانه استفاده می شود. محبوب ترین بازی بیلیارد که اکثر مردم می شناسند بازی ۸-ball است، یک بازی بیلیاردی.

 

اما نوع دیگری از بازی های بیلیارد، بیلیارد انگلیسی است. یادگیری نحوه انجام این بازی می تواند مهارت های بیلیارد بازی شما را گسترش دهد و هنگامی که می خواهید یک بازی بیلیارد یا اسنوکر بازی کنید، گزینه های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد.

 

بیلیارد انگلیسی چیست؟

 

بیلیارد انگلیسی به یک بازی بیلیارد اختراع شده در انگلستان اشاره دارد. روی میز بیلیارد که شش جیب(سوراخ) دارد بازی می شود. هدف بازی رسیدن به یک امتیاز از پیش تعیین شده قبل از بازیکن دیگر است.

 

چه تفاوتی با اسنوکر دارد؟

کیو بیلیارد و توپ های اسنوکر

 

بیلیارد انگلیسی فقط از سه توپ استفاده می کند – یک توپ قرمز، زرد و سفید. می‌توانید از کیو(چوب بازی) توپ، توپ قرمز جامد و توپ زرد جامد از مجموعه ۸ توپی خود استفاده کنید.

 

تفاوت اصلی دیگر این است که بازی به طور سنتی روی یک میز اسنوکر ۱۲ فوتی انجام می شود – اندازه میز تنظیم برای بیلیارد و اسنوکر انگلیسی. با این حال، بازی بیلیارد انگلیسی روی میز بیلیارد با اندازه معمولی در خانه کاملاً قابل قبول است. 

 

قوانین رسمی بیلیارد چیست؟

یادگیری قوانین بیلیارد برای بیلیارد انگلیسی چندان دشوار نیست و شامل موارد زیر است:

 

تمام بازی های بیلیارد انگلیسی تنها با سه توپ انجام می شود.

توپ های اسنوکر سفید و زرد توپ های نشانه هستند.

بازیکنان تصمیم می گیرند که چه رنگی را می خواهند.

بازیکنان برای تعیین اینکه چه کسی اول می رود یک ضربه تاخیری می زنند.

در حین بازی، هر زمانی که توپ‌ها پشت سیم سر قرار می‌گیرند، بازیکنان باید قبل از ضربه زدن به توپ شی، که می‌تواند توپ قرمز یا توپ نشانه‌ای بازیکن دیگر باشد، از پشت سر سیم توپ خود را با هر روشی شلیک کنند.

بازیکنان یک مقدار امتیاز از پیش تعیین شده، معمولاً ۳۰۰ تعیین می کنند، اما می تواند کمتر باشد.

شخصی که به مقدار امتیاز از پیش تعیین شده برسد برنده بازی است.

یک بازیکن به شوت زدن ادامه می دهد تا زمانی که شوت گلزنی نکند.

هر بازیکن چه کاری انجام می دهد؟

بازی اسنوکر

 

اولین کاری که هر بازیکن انجام می‌دهد این است که یک ضربه تاخیری می‌زند تا مشخص کند چه کسی ضربه شکسته را انجام می‌دهد. برای این کار، توپ قرمز را روی رشته پا قرار دهید. در مرحله بعد، هر بازیکن توپ های نشانه خود را روی میز پشت سیم سر و در سمت چپ و راست توپ قرمز قرار می دهد.

 

هر بازیکن به توپ نشانه ای خود شلیک می کند تا از ریل پا پرش کند. هدف ضربه زدن به توپ قرمز نیست، بلکه دیدن توپ نشانه ای است که نزدیک به توپ قرمز متوقف می شود. آن بازیکن در ضربه بریک برنده خواهد شد.

 

تنها توپ‌های روی میز، توپ قرمز و توپ نشانه‌ای بازیکن شکسته در طول ضربه استراحت است. با در دست داشتن توپ، آن را پشت سر سیم قرار دهید و ضربه اولیه را بگیرید. اگر بازیکن توپ نشانه ای خود را یا توپ قرمز را غرق کند، یک ضربه گلزنی محسوب می شود.

 

بازی تا زمانی ادامه می یابد که بازیکن شوت گلزنی نکند. سپس بازیکن حریف ضربه اولیه خود را دریافت می کند. آنها همچنین توپ نشانه خود را پشت سیم سر قرار می دهند و باید قبل از ضربه زدن به توپ شی، آن را از کنار سیم سر پرتاب کنند.

 

اگر توپی در جیب باشد، بازیکن این اختیار را دارد که تا زمانی که یک ضربه گلزنی را از دست بدهد به بازی ادامه دهد. هنگامی که یک بازیکن به امتیاز از پیش تعیین شده برسد، برنده بازی است.

 

هر زمان که توپ قرمز در جیب قرار می گیرد، به طور خودکار روی میز بیلیارد قرار می گیرد. به همین ترتیب، هنگامی که یک بازیکن توپ نشانه‌ای خود را فرو می‌برد، روی میز پشت سر نخ دیده می‌شود.

 

وقتی بازیکنی توپ نشانه بازی بازیکن مقابل را به جیب می زند، خارج از بازی باقی می ماند. تا زمانی که نوبت آن بازیکن نباشد، دوباره روی میز قرار نمی گیرد.

 

قرار دادن توپ قرمز

یک توپ اسنوکر قرمز که در جیب گوشه ای متعادل شده است

 

توپ قرمز روی میز بیلیارد در همان مکان توپ سیاه در اسنوکر قرار می گیرد. قفسه مثلثی خود را بردارید و آن را برای نقطه پا قرار دهید، مانند اینکه می خواهید توپ ها را برای ایت ۸ توپی قفسه کنید.

 

نحوه گلزنی در بیلیارد انگلیسی

روی توپ سفید با توپ قرمز با فوکوس ملایم روی جیب گوشه میز بیلیارد تمرکز کنید

گلدان توپ های جسم قرمز ۳ امتیاز است.

گلدان کیو بال خود یا کیو بال بازیکن دیگر ۲ امتیاز دارد.

اگر بعد از تماس توپ با توپ قرمز، توپ سفید خود را به توپ بزنید، ۳ امتیاز ارزش دارد.

اگر توپ سفید خود را از روی توپ نشانه ای بازیکن حریف بریزید، ۲ امتیاز ارزش دارد.

یک “توپ” ارزش ۲ امتیاز دارد و زمانی رخ می دهد که توپ نشانه ای شما با دو توپ دیگر تماس پیدا کند.

اگر توپ قرمز را با کیو توپ ضربه بزنید و سپس کیوببال خود را به جیب بزنید، یک “in-off” 3 امتیاز دارد.

اگر به توپ ضربه ای بازیکن دیگر ضربه بزنید و سپس کیو توپ خود را به جیب بزنید، این “in-off” 2 امتیاز دارد.

وقتی هر سه توپ روی میز هستند، می‌توانید با زدن انواع مختلف ضربات، چندین امتیاز در طول یک ضربه کسب کنید.

 

ده شات – اگر در حالی که ابتدا به توپ شی قرمز ضربه می زنید، یک توپ بسازید، آن را در جیب قرار دهید، توپ کیو رقیب خود را در گلدان قرار دهید و در نهایت توپ نشانه خود را به جیب بزنید، ۱۰ امتیاز کسب می کنید.

شش شوت – اگر توپ قرمز را بریزید و از کیو توپ خود را در آف بسازید، ۶ امتیاز کسب می کنید.

پنج شات – اگر توپ بسازید و گل قرمز بزنید، ۵ امتیاز کسب می کنید.

Four Shot – اگر یک توپ بسازید و یکی از آنها را به توپ بزنید، ۴ امتیاز کسب می کنید. ضربه ۴ امتیازی دیگر ضربه زدن به توپ نشانه بازیکن حریف در حالی است که توپ کیو او را درون آف انجام می دهد.

.

بهترین برند تولیدی میز بیلیارد ایران

فروش میز بیلیارد، اسنوکر و ایت در مرکز خرید بیلیارد ایران به نام حامدی بیلیارد می باشد که از ۱۳ سال پیش تا به امروز در تولید میز بیلیارد در خدمت هموطنان عزیز می باشد. یکی از برجسته ترین کارهای میز مدرن می باشد که به خارج کشور نیز ارسال می کند. برای خرید و قیمت میز مدرن به سایت این شرکت سر بزنید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.